Telefon: +903323423151

Sosyal Medya :

Yüksek Kazançlı Çiğköfte Bayiliği Nasıl Alınır?

Yüksek Kazançlı Çiğköfte Bayiliği Nasıl Alınır?

By In Bizden Haberler

Çiğköfte ülkemizde en çok sevilen yiyecekler arasındadır. Hem lezzetli hem pratik hem de uygun fiyatlı oluşu onu tercih edilebilir kılmaktadır. Artık neredeyse her sokakta çiğköfte bayisi bulunmaktadır. Eğer sizde yeni bir iş peşindeyseniz ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız çiğköfte bayiliği alabilirsiniz. Elbette üstünüzde patron olarak firma olacak, ama sadece başvuru aşamalarında sizinle olacaklar. Eğer dükkanınız merkezi bir yerdeyse oldukça yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Peki, bayilik nasıl alınır?

Nereden Alacağınıza Karar Verin

Piyasada çok sayıda çiğköfte firması bulunmaktadır. Çiğköfte bayilik başvurunda bulunmadan önce hangi firmaya başvuracağınıza karar verin ve ona göre harekete geçin. Firmalar farklı şartlara, avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Ayrıca hepsi aynı kalite ve tanınırlıkta değildir. Bazıları daha popülerdir ve sizi daha hızlı yükseltir.

Firma seçimi yaparken öz geçmişlerine bakın, eskinden kötü bir haber içinde bulunmuşlar mı inceleyin. Çevrenizdeki bayiliklere de bakabilirsiniz. Eğer çok fazla aynı markadan varsa o markayı almanız önerilmez. Fakat rekabeti seviyorsanız ve en iyisi ben olurum diyorsanız alabilirsiniz. Yurtdışındayım, bayilik alabilir miyim diye endişelenmeyin çünkü çoğu firma yurtdışına da bayilik vermektedir.

İnternet Üzerinden

İnternet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz ve bayilik için ilk adımı atabilirsiniz. İnternet sitelerinde farklı çiğköfte firmalarının bayıilik paketleri bulunmaktadır. Bu paketleri inceleyebilir ve kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Bu paketler genelde iş kurmak isteyen kişilerin toplandığı sitelerde yer alır. İnternet üzerinde ayrıca başvuru formları da bulunmaktadır. Bu formu doldurduğunuz taktirde il ve ilçe gibi bilgiler bölge müdürünün mail adresine düşer ve yakın bir süre içinde bölge müdürü size telefon ile geri dönüş sağlar. Telefonda ön bir görüşme yapılır, şartları karşılayıp karşılayamayacağınız konuşulur ve ardından yüz yüze görüşme sağlanır.

Yüz yüze görüşme

Yüz yüze görüşmede daha detaylı bir konuşma gerçekleştirilir. Önce şartlar girişimciye anlatılır. Girişimcide aranan özellik güler yüzlü, sorumluluk sahibi biri olmasıdır. Bölge müdürü ile görüşmeye giderken saç- sakal, giyim tarzı gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Çiğköfte bayiliği deyip sakın küçümsemeyin, klasik bir iş görüşmesi giyim tarzında olmaya çalışın.

Daha sonra yer keşfi aşamasına geçilir. Bu aşamada bölge seçimi gerçekleştirilir. Bölge seçiminde genelde merkezi yerler tercih edilir. Bazı firmalar diğer bayiliklere yakın olmasını şart olarak koşar. Bölge seçimi tamamlanınca franchise sözleşmesi imzalanır, kurulum gerçekleştirilir ve aktif satışa başlanır. Kurulum kısmı dükkanın bulunması ve yerleştirilmesidir. Dükkanı girişimci bulur, firma sadece birkaç şart koşar. Genel olarak neredeyse tüm çiğköfte firmalarında sıralama bu şekilde ilerler.

Başvuru formu

El yapımı çiğköfte bayiliği açarken dolduracağınız başvuru formunun içinde size birkaç soru sorulur.

Bu sorulur;

 • Ad-soyad
 • Telefon numarası
 • Bayilik açmanın düşünüldüğü il
 • Bayilik açmanın düşünüldüğü açık adres
 • Bayilik hakkındaki genel düşünceler

Bu sorular genelde aynıdır fakat farklı firmalarda farklı sorularda eklenebilir.

Çiğköfte bayilik şartları nelerdir?

Çiğköfte bayiliği açmak kolay gibi görünür fakat her firma bazı şartlar koyar ve o şartlar yerine getirilmezse bayilik açılamaz. Öncelikle çoğu firma bayilik için ekstra bedel istemez. Bazıları isim bedeli olarak 5.000 TL isteyebilir, fakat bunun karşılığında KOSGEB kredi desteği de sunar. Bir çiğköfte bayiliği açmak için en az 20.000 TL’ye ihtiyacınız bulunmaktadır. Firmalar şart olarak önce dükkanın konumunun iyi olmasını ister. Bazıları en az 20 metrekare bir dükkan olmasını şart koşar.

Bunun dışında temizlik de çok önemlidir, dükkan ilk şubeye yakın olmalıdır. Tüm firmalar dekorasyon aşamasında kullanılan ürünlerin firmanın anlaşmalı olduğu firmalardan alınması ilk şart olarak tutar. Yani kendi istediğiniz dekorasyonu yapamazsınız, her çiğköfte markasının kendi dış ve iç görünüşü olduğu için ona uygun olmalıdır. Eğer ki kafanıza göre bir düzenleme yaparsanız o zaman harcayacağınız bedelin kat ve kat üstünü harcama zorunda kalabilirsiniz ve ayrıca bayilik iptal olur. Bayilik açarken bedel ödemezsiniz fakat bu satın alımlar için fiyat ödemeniz gerekecektir.

Fiyat listesi;

 • 10 masa ve 40 sandalye için KDV dahil 4.900 TL
 • Dış tabela 3.000 TL
 • Buzdolabı 2.500 TL
 • Hassas terazi 160 TL
 • Derin dondurucu 1.099 TL
 • Yazar kasa 1.234 TL
 • Kuruluş bedeli ile 20.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekir ki güzel bir bayilik açarsınız.