Telefon: +903323423151

Sosyal Medya :

El Yapımı Çiğköfte Franchising Sistemi Nasıldır?

El Yapımı Çiğköfte Franchising Sistemi Nasıldır?

By In Bizden Haberler

Türk kültürünün enfes tatları denildiğinde akla ilk gelen tatlardan biri de çiğköftedir. Yapımı meşakkatli ancak lezzeti muhteşem olan bu tat eski yıllarda evlerde, sıra gecelerinde ve özel günlerde yapılmaktayken, günümüzde özel satış noktalarında satılıyor. Bu işin büyük rağbet görmesi çiğköfte dükkanların sürekli artmasına sebep oluyor.

Durumun böyle olması da el ile çiğköfte üretmenin yetersiz kalacağını gösteriyor. Bu nedenle franchising sisteminde el yapımı çiğköfte üretilemiyor. En steril ve özel koşullarda sıralı makine zinciriyle üretilen çiğköfteler, bayilik yani franchising sistemiyle tüm dünyaya pazarlanabiliyor.

Franchising Usulü Çiğköfte Satmak

Ülkemizde son yılların en çok gelir getiren gıda sektörünü çiğköfte sağlıyor. Kişiler bu sektöre kendi imkanlarıyla katılabiliyor.

  • Bir dükkan açıp,
  • Dükkan içine soğutucu tezgah ve dürüm tezgahı koyup,
  • Çiğköfte için gerekli olan materyalleri satın alıp hemen çiğköfteciliğe başlıyabiliyor. Ancak bu işlem kişilere franchising sisteminden daha pahalıya maloluyor. Çiğköftede el yapımı franchising

sistemi bulunmuyor ancak bu usülde de çok lezzetli çiğköfteler hazırlanıyor. Kendilerine bir iş yeri açmak isteyen kişiler franchising sistemiyle hiçbir işe karışmadan yalnızca köftelerini satabiliyor.

Franhising Şartları Nelerdir?

Franchising sisteminde kişilerin çiğköfteci dükkanı açmak istemesi yeterlidir.

Kişiye düşen tek görev bir dükkan bulmak ve bu dükkanın;

  • Güzel,
  • İlgi çekici,
  • Bakımlı,
  • Temiz olma şartlarını sağlamaktır.

Kaliteli ve ün yapmış bir çiğköfte markasından franchising almak çok kaliteli ve gelir getiren bir işe başlamak anlamına da gelecektir. Franchising şirketleri genellikle ürünlerini kaliteli bir şekilde sunacaklarından emin oldukları kişilere bayilik verir. Aynı zamanda istekleri ürünlerinin taklit olmamasıdır. Temizlik ve hijyen bir numaralı kurallarından olurken, ürünlerinin imajını zedelemeyecek seviyede fiyatlar sunarlar ve satıcının da bu duruma dikkat etmesini isterler. Yani franchising şirketleri bayisini kazandırırken kendileri de kazanacak olan prestij sahibi şirketlerdir.

Franchising Sistemiyle Çiğköfte Satmak Zor Mu?

Kendi imkanlarıyla ve kabataslak çiğköfte dükkanı açmak oldukça zor olan bir işlemdir. Ancak franchising sistemiyle çiğköfte dükkanı açmak zor değildir. Çünkü franchising sistemi sunan markalar bayisine her yönden destek sağlar. Franchising sisteminde bir çiğköfteci dükkanı için gerekli olan tüm ekipman, araç ve gereçler bayiye gönderilir, dükkan kurulumu yapılır ve satışa hazır hale getirilir. Tabelasından masa sandalyesine, çiğköfte tezgahından çiğköfte tepsisine kadar tüm materyaller franchising paketlerinin içinde yer alır. Aynı zamanda franchising yetkilileri dürüm yapma, porsiyon hazırlama gibi konularda da bayilik alan kişiye uygulamalı eğitim vermeyi de ihmal etmeyecektir. Bütün bunlara rağmen franchising şartları

oldukça kolaydır. Son aylarda marka olmuş çiğköfte franchising şirketleri 10 bin, 15 bin, 20 bin gibi rakamlarla özel franchising paketleri sunuyor. Bu sayede çiğköfte dükkanı açmak isteyenler bu paketlerden satın alarak bir iş sahibi olabiliyor.

Franchising Sistemi Yasal Mı?

Ülkemizde franchising sistemiyle çiğköftecilik yapmak yasal ve kanunlara uygun olan bir iştir. Bu işi yapan bayiler, franchising veren firmanın sorumluluğu altındadır. Bu nedenle hem derli toplu hem düzenli hemde kanunlara uygun olan bir iştir.

Franchising Usulü Çiğköftecilik Para Kazandırır Mı?

Günümüzün en çok kazandıran iş sektörleri franchising ile yapılan işlerdir. Özellikle gıda alanında fiyat açısından makul olan tek seçenek çiğköfte franchising seçeneğidir. İş yeri açmak isteyen kişi eğer gıda alanında bir iş kolu düşünüyorsa, çiğköfte franchising seçeneğini tercih etmelidir. Bu işin bu derece kaliteli ve kazançlı olmasını franchising veren birçok çiğköfte franchising firması olmasıdır. Franchising almak için çok büyük bir sermaye gerekli değildir. Franchising alınan firmanın kalitesi işi de artıran, büyük etki yaratan özel bir detaydır.

Son yıllarda ülkemizde bu konuda çok büyük üstünlükleri bulunan franchising şirketleri bulunuyor. Bu firmalar yurtdışında da çiğköfte lezzetini duyurmak için farklı ülkelere de franchising sistemini sunuyor. Eğer kendi çapımda güzel bir dükkanım olsun ve iyi bir gelir elde edeyim diyorsanız çiğköftecilikte franchising sistemini tercih edebilirsiniz. Farklı tercihler veya farklı maddi seçeneklere göre franchising alabilirsiniz. Güzel ve getirili bir iş için bu sistemle çok kazanabilirsiniz. Kişiyi zorlayan hiçbir şartı bulunmayan franchising sistemleri, kendi işini yapmak isteyen kişilere büyük bir destek niteliği taşıyor.