Telefon: +903323423151

Sosyal Medya :

Çiğköftenin Rengi Açık Mı Koyu Mu Olmalı?

Çiğköftenin Rengi Açık Mı Koyu Mu Olmalı?

By In Bizden Haberler

Çiğköfte toplumumuzda çok sevilerek tüketilen özel bir gıdadır. Bulgura katılan aromaların etkisi bulgurun tadını alarak farklı bir lezzete dönüştürür. Bu lezzetin hastaları bulunurken, çiğköftenin rengi, dokusu ve yapılış şekli değişiklik gösterir. Bu bakımdan rengi ne çok açık ne de koyu olmalıdır.

Çiğköfteye rengini veren asıl detay içine konulan isotun miktarıdır. İsotun oranı ne kadar fazla ise çiğköftenin rengi de o kadar koyu olacaktır. Kullanılan kaliteli bir isot çiğköfteye çok güzel bir koyuluk verecektir. Ülkemizde son dönemin düşük maliyetli iş fikri denildiğinde akla ilk önce gelen çiğköfte işi, güzel gelir sağlatan özel bir gıda sektörüdür.

Düşük Maliyetli Nasıl İş Kurulur?

Sürekli olarak bir işe girip çıkmak istemeyen kişiler için eşsiz bir kazanç kapısı olan çiğköftecilik herkesin yapabileceği bir iştir. Özellikle az sermaye ile iş kurma fikri taşıyan kişiler bu işi yaparak güzel bir gelir elde edebiliyor. Çiğköfte dükkanı açmak isteyenler için bayilik ve franchising usulüyle çalışma yapan büyük firmalar bulunuyor.

Bu firmalar, bayilik şartlarını yerine getiren kişilere cüzi bir miktar ücret karşılığında çiğköfte satma yetkisi veriyor. Bu sayede kendi işinin patronu olmak isteyenler için büyük fırsat ortaya çıkıyor. Bu işi yapan milyonlarca kişi bulunmasına rağmen halen çiğköftecilik sektörüne atılan kişilerin sayısı artıyor.

Çiğköftecilik İşinden Para Kazanılıyor Mu?

Düşük bir sermaye ile bayilik alınarak çiğköfteci dükkanı açılabiliyor. Bu iş çoğu kişiye güzel bir gelir sağlatıyor. İşlek bir sokak veya caddede bulunan kiralık bir dükkanda bu işi gayet verimli bir şekilde yapmak mümkün olurken, sermayeye göre dükkana ekstralar da eklenebiliyor. Bayilik alınarak çiğköfteci dükkanı açmak isteyen kişiler için çiğköfte firmaları farklı farklı paketler uygulayarak bayilik veriyor.

Bayilik sisteminde bayi olmak isteyen kişilere;

  • Çiğköfteci dükkanında olması gereken soğutucu dolaplar ve tezgah,
  • Masa ve sandalyeler,
  • Tabela,
  • Cam giydirmeler,
  • Bedava çiğköfte,
  • Kurulum gibi hizmetleri veriyor.

Aynı zamanda çiğköftecilikle ilgili gerekli olan tüm alet, edevat ve bilgiler veriliyor. Aynı zamanda müşteriye nasıl hitap edileceği, nasıl satış yapılacağı, nasıl dürüm yapılacağı ve işin incelikleri öğretiliyor. Bayilik usulünde bir dükkanın tüm ihtiyaçları karşılanıyor ve bayiliği alan kişiye sadece satış yapmak kalıyor. Son derece karlı olan bu iş kişinin güzel bir gelir elde etmesini sağlıyor.

Çiğköftecilik İşinde Kazancı Etkileyen Faktörler

Bir iş sahibi olmak istiyor ancak elinizde 10 bin lira gibi bir sermayeniz varsa kaliteli bir çiğköfteci dükkanı açabilirsiniz. Kendi imkanlarınızla bir çiğköfteci dükkanı açmak yerine bayilik sistemiyle çiğköfteci açmanız çok daha doğru olacaktır. Bu sayede dükkanınız hem kısa bir sürede açılacak hem de işiniz için gerekli olan materyalleri çok daha uygun fiyatlı alma şansınız olacaktır.

Çiğköfteci dükkanında sizin kazancınızı etkileyen en önemli faktörlerden biri dükkanınızın kirasıdır. Bu nedenle ilk etapta uygun fiyatlı kiraya sahip olan temiz bir dükkan bulmanız önem taşır. Dükkanınız müşteriye sevimli gelmeli ve bu iş için uygun olan temizlik şartlarına sahip olmalıdır. Müşteriye nezih ve temiz görünen bir çiğköftecinin iş yapmasının önünde hiçbir engel yoktur.

Çiğköfte Yapmak Zor Mu?

Bayilik usulü çiğköftecilik yapmanız çiğköftenin size hazırlanmış halde gelmesini sağlar. Yani siz çiğköfte yapmaz, firmadan aldığınız toptan çiğköfteyi dürüm ya da porsiyon olarak satmış olursunuz. Bu iş çok karlı bir iştir. Dürüm yapımında dürümün içine koyacağınız 50 gram çiğköfteyle çok kolay bir şekilde toptan fiyatına satın almış olduğunuz çiğköftenin maliyetini fazlasıyla çıkartabilirsiniz.

Çiğköfte Bayiliğini Nereden Alabilirsiniz?

Dükkanınızı açtığınız muhit güzel ve işlek bir cadde ya da sokak ise çiğköftecilikten kısa sürede hızlı kazanabilirsiniz. Bayilik usulü çiğköftede marka çok önemli değildir. Sermayenizin el verdiği ölçüde bir markadan bayilik alabilirsiniz. Bu işte sizi en çok etkileyen etmen kaliteniz ve temizliğinizdir. Bu bakımdan hijyene büyük önem vermelisiniz.

Çiğköftenin içine katacağınız aysberg, nar sosu, acı sos, limon ve turşu gibi ekstralar müşteriyi cezbedecektir. Eğer çiğköftecilikte başarı sağlayarak para kazanmak istiyorsanız, kendi yaratıcılığınıza göre fikirler de ekleyebilirsiniz. Kendinize göre çalışabileceğiniz az sermaye gerektiren bir iş dalı için çiğköftecilik işi mantıklı bir seçimdir.